Erasmus+ Városi élményeink

A három hét alatt rengeteg élménnyel gazdagodtunk. Megismertük a város nevezetességeit, már rutinszerűen közlekedtünk a metróval, új barátokat szereztünk, új ízekkel barátkoztunk, új tapasztalatokat szereztünk, amelyeket nem feledünk el soha. J

ERASMUS+ munkahelyi élményeink
Megkezdődött második szakmai gyakorlati hetünk Barcelonában az Erasmus+ szakmai mobilitási program keretében. Az első hét a spanyol kultúra és a közlekedési hálózat megismerésével, illetve a munkahelyeken való beilleszkedéssel telt. A munkahelyi mentoraink nagyon barátságosak és közvetlenek velünk. Feladataink elvégzéséhez sok segítséget és támogatást kapunk. Munkahelyeinkre való eljutás a kezdeti nehézségek után már mindenkinek könnyedén megy. Sokunk számára ez volt az első igazi metrós élmény. A munkánk mellett bőven jut idő új élmények szerzésére és a város szépségeinek megtekintésére.

Hola Barcelona!
Iskolánk 20 tanulója megérkezett Barcelonába, ahol 3 hetes szakmai gyakorlaton vesznek részt. A csoport nagy izgalommal várja a külföldi élményeket.

Erasmus+ Barcelona – felkészülés a három hétre

Iskolánk azon szerencsés intézmények közé tartozik, melynek diákjai lehetőséget kapnak az Erasmus+ programban való részvételre, ennek keretében két kísérőtanárral közösen 20 diák vehet részt egy háromhetes szakmai gyakorlaton, melynek helyszíne a spanyolországi Barcelona. Itt a szakmai tudásuk elmélyítése mellett a diákok megismerkedhetnek egy Nyugat-európai ország munkamoráljával és egy külföldi munkahelyi környezettel, továbbá a 21. század munkaerőpiaci igényeit megfigyelve arra a következtetésre juthatunk, hogy nélkülözhetetlen az a feltétel, hogy egy intézmény úgy engedjen el az iskolai falai közül, hogy nem rendelkezik olyan szintű nyelvtudással, amely eleget tesz a munkaerőpiac elvárásainak, és ebben nyújt segítséget ez a külföldi program a mórás diákoknak, akik a 3 hetes idegennyelvi kompetenciát is nagymértékben fejlesztő szakmai gyakorlatot követően, nemcsak kiváló szakemberként, hanem akár külföldi munkavállalóként is helyt tudnak majd állni a munka világában. Intézményünk mindkét szakjáról kaptak diákjaink lehetőséget ebben a remek, magas színvonalú programban való részvételre, azonban az élmények, illetve a biztosabb idegen nyelvi kommunikáció megszerzésén kívűl – melyre ez a program lehetőséget ad – tanulóinknak voltak feladataik a pályázat előkészítésében, melynek egyik fontos állomása az őket fogadó ország legfontosabb tudnivalóinak ismertetése volt nyugodt, családias környezetben, melynek iskolánk egyik kiadványszerkesztő terme adott otthont. Tanulóink több oldalról közelítették meg a helyi időjárást, a népszokásokat, a sportkultúrát és az összes olyan témát, amely elengedhetetlen egy idegen országban való tájékozódáshoz. Mindenki színvonalas prezentációval és részletesen kidolgozott beszéddel nyerte el a leendő munkatársuk figyelmét és bizalmát, mivel a közösen elkészített prezentációk az információk átadásán kívűl azt a célt is szolgálták, hogy a csoport is közelebbi viszonyba kerüljön. Mindenki jó érzéssel távozott erről a közösen eltöltött óráról, mindannyiunk számára emlékezetes volt, azonban már az összes, pályázatban résztvevő diák nagy lelkesedéssel várja a Barcelonában eltöltendő 3 hetet, mely után mindenki nagyobb tudással és rengeteg tapasztalattal, élménnyel érkezhet majd haza.

Erasmus+ szakképzési mobilitási pályázat jelentkezés

Tanulóink nagy örömmel mutatták be szakmai munkásságukat a személyes elbeszélgetés keretében!

Erasmus+ szakképzési mobilitási pályázat

Örömmel értesültünk, hogy iskolánk azon nyertesek között van, akik részt vehetnek Erasmus+ keretében egy 3 hetes szakképzési mobilitásban 2019. őszén Spanyolországban, Barcelonában. A pályázat keretében a 10-12. évfolyamos tanulóink közül válogatjuk ki azokat a tanulókat, akik részt vehetnek a pályázaton. A projektben 20 diák vehet részt – fitness-wellness instruktor, sportedző illetve kiadványszerkesztő szakon lévő tanulóink. A pályázattal és a jelentkezéssel kapcsolatos tudnivalókban Horváth Andrea és Ácsné Soós Gabriella tanárnők nyújtanak segítséget.