Regionális Idegen nyelvi Csapatverseny

Iskolánk 2 csapattal indult a Lukács Sándor Iskola által meghirdetett meghirdeti Regionális Idegen nyelvi Csapatversenyén. A versenyre angol és német nyelven vártak 3 fős csapatokat. A megmérettetés 2 fordulós volt, az első fordulóban  egy maximum 5 perc időtartamú iskola bemutató videót kellett készíteni angol vagy német nyelven.

A második, szóbeli fordulón egy 9-10 diából álló ppt-t kellett bemutatni a csapatoknak, témája: Mit szeretek az iskolámban? A diákok beszéde után a zsűri kérdéseket tett fel iskolánkkal, a képzésekkel kapcsolatban. Az angolos csapat remekül vette az akadályokat, a váratlan kérdésekre is azonnal tudtak reagálni a tanulók. Az első fordulós kisfilmre maximum 15 pontot lehetett kapni, ebből a Capslock elnevezésű angol csapat 12 pontot szerzett, a második forduló szintén 15 pontos volt, itt pedig15 pontot kaptak a diákok. Így összesen 27 ponttal megnyerték a verseny angol nyelvű kategóriáját. A mórás csapat tagjai: Callejas Martin Daniel 11. A, Molnár Milán 11. B, Simon Attila 11. B. A csapat büszke tagjai az elismerő oklevélen kívül értékes Media Markt utalványokat is nyertek, melyért nagyon hálásak vagyunk a Lukács Sándor Iskolának.

Bests in Móra

Angol film