Takács Tamara

2017. december 11-én 10 órakor Takács Tamarát köszönthettük, aki két éve iskolánkban érettségizett. Tamarát nem csak sporteredményei miatt láttuk szívesen. Személyében olyan embert állíthattunk a diákok elé példaképül, aki helyt áll az élet minden területén. Főiskolai hallgatóként jelenleg is értékrendjében a tanulás és a sport áll az első helyen. Mindnyájan meggyőződhettünk arról, hogy a kajakos felnőtt világbajnoki cím ellenére szerény, közvetlen maradt, aki jó szívvel  emlékezett vissza mórás éveire. Ebben a szezonban Tamara kilenc versenyen indult (országos, Európa-, és világbajnokság), és kilenc aranyérmet szerzett, októberben pedig az év kajakosává választották. E fantasztikus eredményről és a hozzá vezető útról beszélgetett vele Fekete Szabolcs tagintézményvezető-helyettes úr. Tamara felidézte gyermekkorát, a sportággal való első találkozását. Kedvesen emlékezett vissza a nálunk töltött öt esztendőre, szeretettel emlegette a győri Graboplast klubját, majd részéletesen beszélt az idei szezonra való felkészülés akaratot is próbára tevő időszakáról immár a budapesti Vasas színeiben. Sportoló diákjaink elragadtatással hallgatták Tamara beszámolóját, aki hitelesen képviseli, hogy a kitartó, céltudatos munka meghozza a várva-várt eredményt. A beszélgetés után szívesen szerepelt egy közös fotón a mostani mórásokkal, majd autogramot adott a lelkes, érdeklődő diákoknak.