Pro Urbe

2017. április 26-án ünneplőbe öltözött iskolánk abból az alkalomból, hogy a városunk önkormányzata március 15-én az ünnepi közgyűlésen tüntette ki közösségünket Pro Urbe díjjal, melyet akkor Csengeri Mária intézményvezető asszony vett át. Azért, hogy mindnyájan magunkénak érezhessük ezt a megtisztelő elismerést, Radnóti Ákos alpolgármester úr személyesen is gratulált a több évtizedes, magas színvonalú oktató-nevelő munkához. Az alsósok jelenetükben visszaidézték névadónk, Móra Ferenc korának iskoláját összehasonlítva a mai diákélettel. A felső tagozat népes csapata áttekintést adott iskolánk több mint 40 éves történetéről. Külön kiemelték azt az esztendőt, amikor Kovács Margit keramikus művésznő személyesen felügyelte reliefjének elhelyezését az aulában. A műsor következő részében a néptáncosok és tornászaink kápráztatták el a közönséget. Őszinte tapssal, ovációval fogadták a gyerekek a produkciókat.

A több mint félórás műsort nagy figyelemmel, érdeklődéssel és érezhetően büszkén nézték végig tanulóink.

Rendezvényünk zárásaként igazgató asszony beszédében nemcsak a városnak mondott köszönetet, hanem valamennyi dolgozónak, hajdani és mostani diáknak, szülőnek. Hangsúlyozta, hogy csak a közös, egymást támogató munka eredményeként érdemelhettük ki ezt a rangos elismerést.

Az ünnepi eseményen a Kisalföld, az Oxygén Média és a Győr Plusz TV is jelen volt. Tudósításuk az alábbi oldalakon olvashatóak.

Átadták Győr díszpolgári címeit és Pro Urbe-díjait - fotók

PRO URBE DÍJAT KAPOTT AZ ADYVÁROSI MÓRA FERENC ISKOLA!

Ünnep a Mórában - Győrplusz TV

Képriport: átadták a Pro Urbe díjat a győri Móra iskolában