PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

A Győri Szolgáltatási és Szakképzési Centrum Móra Ferenc Általános Iskolája és Szakgimnáziuma  az ELTE SEK BTC Savaria Irodalomtudományi Tanszéke támogatásával 26. alkalommal hirdeti meg  a

MÓRA FERENC NOVELLAELEMZŐ ÉS FOGALMAZÁSI VERSENYT

a Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Fejér, Veszprém, Vas megyei, budapesti középiskolások, valamint az erdélyi és szlovákiai magyar középiskolák tanulói számára.

A verseny célja:

-          a tanulóknak versenylehetőség biztosítása, ahol számot adhatnak elemzési készségükről egy mai magyar novella bemutatásával és

-          alkalom teremtése, hogy kreativitásukat, szövegalkotási képességüket összemérjék.

Első forduló – 2017. december 4-én 14 óra

a Fejér megyeieknek a Székesfehérvári Teleki Blanka Gimnáziumban

(8000 Székesfehérvár, Budai u. 17. Telefon: 22/506-162)

a Vas megyeieknek a Szombathelyi Művészeti Szakgimnáziumban

(9700 Szombathely, Paragvári u. 77.Telefon: 94/311-264)

a Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom megyeieknek és a szlovákiai tanulóknak a Győri Szolgáltatási SZC Móra Ferenc Általános Iskolája és Szakgimnáziumában

(9023 Győr, Kodály Z. u. 20-24.).

A budapesti versenyzők a Szinyei Merse Pál Gimnáziumban1063 Budapest, Szinyei Merse utca 7-9.

A Veszprém megyeiek a pápai Petőfi Gimnáziumban (8500 Pápa, Várkert út 6.)

Az erdélyi versenyzők saját iskolájukban írják az írásbelit.

Feladat: egy Tóth Krisztina-novella  elemző bemutatása.

A pályamunkák jeligések. A második fordulóra a legtöbb pontot elért húsz tanuló jut tovább. A jeligés lista az elért pontszámokkal, a döntő időpontjával, részletes programjával 2018. február 28-tól olvasható a honlapunkon (www.moraferenciskola.hu).

Második forduló - 2018 tavasza, Győr

Feladat - szépirodalmi szöveg alkotása a helyszínen kapott szempontok, motívumok felhasználásával.

Első díj:    E-book olvasó

Különdíj:   MP-4-es lejátszó – a győri Oxygen Media Group felajánlása

Nevezési díj: 1.000,-Ft/fő, amelyet az alábbi folyószámlára szíveskedjenek átutalni és a befizetést igazoló bizonylatot faxon, e-mailen, vagy a bizonylat másolatát postán iskolánk címére (9023 Győr, Kodály Z. u. 20-24.) elküldeni.

10103379-01862600-01003009

Jelentkezési határidő: 2017. november 25.

Információk:

Tel./fax: 96/427-244

Szervező - Nyitrainé Heim Judit

Győr, 2017. október 24.

ELTE SEK BTC Savaria Irodalomtudományi Tanszéke és a
Győri Szolgáltatási és Szakképzési Centrum  Móra Ferenc Általános Iskolája és Szakgimnáziuma