• Ugrás a tartalomhoz
  • Ugrás a főnavigációhoz és bejelentkezés

Nav nézet keresés

Navigáció

Keresés

Logó

Információk

  • Kezdőlap
  • Alapítvány
  • Elérhetőségeink
  • Tantestület
  • Iskolánkról
  • Igazgatói pályázat 2024
  • Móra E-Kréta
  • Étkeztetés
  • Móra Webmail
  • Galéria
  • Gyermekétkeztetés igénylése 2025/2026. tanévre
  • Továbbtanulás

BEISKOLÁZÁSI TÁJÉKOZTATÓ

  • BEISKOLÁZÁSI TÁJÉKOZTATÓ 2026/2027. TANÉV
  • A BEIRATKOZÁS ELJÁRÁSRENDJE
  • SZÜLŐI TÁJÉKOZTATÓ 2026
  • LETÖLTHETŐ MELLÉKLETEK
  • Képzéseink
  • Egyéb lehetőségek
  • Napközi
  • Regisztrációs kérdőív
  • Beiskolázási körzetek - 2024/2025
  • Beiskolázási körzetek - 2025/2026
  • Kisfilmek

Győri SZC Móra Ferenc Általános Iskola

  • Tájékoztató a tantermen kívüli digitális munkarend során kezelt személyes adatok kezeléséről
  • Rendkívüli kiscsoportos felügyelet igénylése
  • Hiányzások igazolása
  • Etika/hit- és erkölcstan

Határtalanul

  • HATÁRTALANUL 2025.
  • Határtalanul
  • Határtalanul! - A SZÉKELYEK FÖLDJÉN - szakmai beszámoló
  • Határtalanul: Magyar mágnások Felvidéken

Kezdőlap

Projektnap

Iskolánkban 2019.április 15-én "Fogyatékkal élő társaink sportolási lehetőségei" címmel projektnapot szerveztünk. A programok bepillantást biztosítottak a testi és értelmi sérült emberek mindennapjaiba, tanulóink kipróbálhattak sportágakat, melyekben fogyatékos sportolók edzenek, versenyeznek. Dr. Gönczöl László tanár úr előadásában - aki a Széchenyi Egyetemen a gyógytestnevelés oktatásában dolgozik hosszú évek óta - hallhattuk, milyen intézményi lehetőségei vannak a sérültséggel élő diákoknak. Az ő előadását követte Szünstein Mónika, a GYMSZC Szabóki Adolf Szakiskola gyógytestnevelője és gyógypedagógusa. A tanárnő élménybeszámolót tartott a 2019. márciusában Abu Dhabiban megrendezett Speciális Olimpiai Játékokról, ahol ő is részt vett 3 győri tanítványával. A speciális iskolások padlóhoki bemutatót is tartottak a mórásoknak. A különböző testi és értelmi sérültek sportágait Csonka Zsolt tanár úr előadásából ismerhettük meg. Az érdekes előadásokat újabb interaktív programok követték, mint a vakfutás, vakírás, szájjal festést, vagy az ülő ping-pont. Kipróbálhattuk, milyen lehet kerekesszékkel bevásárolni, beágyazni, vagy egy asztalt megteríteni.... A nap folyamán csörgőlabda versenyt is bonyolítottunk, melyen minden osztály indított csapatot. Nagyon jó hangulatú szoros meccseket játszottak egymással diákjaink. A bajnokságot a 10.A csapata nyerte. A vidám sor- és váltóversenyeken úgy szerveztünk csapatokat, hogy a mórás diákok a Speciális Szakiskola diákjaival együtt, egymást segítve versenyeztek, ezzel is az érzékenyítést, sérültséggel élő társai irányába...

Képek a Galériában

Egy nap a kulisszák mögött

egynap2Iskolánk 9. B osztálya 2019. április 26-án részt vett a Győri Színház nyílt napján. Az egész napos rendezvény délelőtti eseményein voltunk jelen.

Programunk az újdonságnak számító színházi activity-vel kezdődött, amely során a színház munkatársai a közönség bevonásával színházi kifejezéseket fejtettek meg. A második helyezést elérő csoport kapitánya iskolánk tanulója, Szalai Mátyás volt. A játék után a tanulók betekintést nyertek a kulisszák mögé: megnézhették mit csinálnak a világosítók, hogyan készülnek a színpadi ruhák valamint a színészek parókái. Végül a színpadtechnikai show első részeként a takarásban történő gyorsöltözésnek voltunk tanúi, Utána Nagy Balázs művész úr a közönségből választott jelentkezővel - Simon Attila 11. B-s mórás diákkal -  elénekelte a Hungária együttes Hotel Menthol számát, majd a színház zenekarának előadásában néhány ismert zeneművet hallgattunk meg. A bemutató káprázatos fényshow-val és a tánckar produkciójával végződött.

Tanulóinkat lenyűgözte a színházi élet sokoldalúsága és a szenzációs bemutató.

Képek a Galériában

Mórás sikerek a Best Print Hungaryn

Mórás sikerek a Best Print Hungaryn

A Nyomda- és Papíripari Szövetség 2019-ben is meghirdette a magyar nyomtatott kommunikáció termékeit megcélzó versenyét. A megmérettetésre a Nyomdaipar ágazatban szakképzést folytató Győri Szolgáltatási Szakképzési Centrum Móra Ferenc Sportiskolai Általános Iskolája és Szakgimnáziuma tanulói is elküldték pályamunkáikat. A nyomtatott termékeket a NYPSZ standján ki is állították a budapesti Nyomda- és Csomagolóanyag-ipari Napok keretében.

Az ünnepélyes eredményhirdetésen a következők részesültek elismerésben junior kategóriában: Ezüst fokozatú díjat kapott Kürti Kevin Michael Jackson című plakáttervéért, bronz fokozatot pedig Balogh Richárd „tip.it” – társasjáték új köntösben elnevezésű pályaművéért, illetve Sárközi Dzsenifer Virág „Tea Love” arculati kézikönyv és plakátterv kategóriában.

Képek a Galériában

Szakmai Érettségi Vizsgatárgyak Versenye

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium Ágazati Szakmai Érettségi Vizsgatárgyak Versenyén az első fordulóban két ágazatban, a képző-és iparművészeti, valamint a sportismereti tárgyakból indult a GYSZSZC Móra Ferenc Sportiskolai Általános Iskola és Szakgimnázium középiskolai csapata.

Az első fordulóban a képző-és iparművészeti ágazatban művészettörténeti tesztet kellett kitölteni valamint Budapesten portrét kellett festeni a versenyzőknek. Itt Szalai Szandra, Paál Dorina, Nyul Georgina, Varga Víta és Pálfi Eszter 12. B osztályos tanulók képviselték az intézményt.

 

A sportismereti ágazatban az első fordulóban anatómiai, egészségtan, gimnasztika témákban kellett tesztet megoldaniuk, majd a kiváló teljesítmény után a 2 napos döntőben adtak számot tudásukról. Az első napon írásban dolgoztak,  majd a második napon szóbeli megmérettetés következett. Itt az érettségihez hasonló módon tételt kellett húzniuk és rövid felkészülési idő után részletesen kifejteni a tételben szerepelt témát. A verseny magas szintjét igazolja, hogy a szóbeli kérdések az emelt szintű érettségi nehézségének feleltek meg.

Így külön büszkék vagyunk tanulóink által elért kiváló eredményre. Szeredi Vivien 10. Bári Szintia 11. Szabó Virág 12. Nagy Róbert 15. Király Barbara 17. lett.

Szeretettel gratulálunk valamennyi résztvevőnknek!

Angolul Angliáról a győri Mórában - fotók

Angolul Angliáról a győri Mórában

https://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/angolul_angliarol_a_gyori_moraban-_fotok/2594134/

Kampányfilm

Elkészült a kampányfilmünk.

https://drive.google.com/open?id=1S9PikoHrrK8-oEeTSGC01bHGDekzReZV

Rólunk írták - A szavak erejéről a győri Mórában

http://tv.gyorplusz.hu/cikk/szeretik-a-kortars-irodalmat.html

https://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/a_szavak_erejerol_a_gyori_moraban_-_fotok/2592911/

https://o2hir.hu/novellat-elemeztek-es-irtak/

 

Aszfaltrajzverseny

Idén is megrendeztük aszfaltrajzversenyünket, ahol az alsós osztályok három fős csapatokban mérték össze tudásukat. Gyönyörű alkotásaik az iskola udvarát díszítették.

Képek a Galériában

Angol országismereti verseny

Óriási érdeklődés mellett, húsz csapat részvételével idén már hatodik alkalommal rendezte meg iskolánk az immár hagyományosnak számító angol országismereti versenyt, amelyre városunk szinte valamennyi általános iskolájából érkezett nevezés. A hetedik és nyolcadik osztályos tanulók komoly, játékos és interaktív feladatokat oldhattak meg. Első helyezést ért el a Kunszigeti Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola képviseletében Körmendi Dávid, Vogl Benedek és Tóth Dániel.  A második helyen Kovács Júlia, Horváth Péter és Peterka Borbála végezett a Péterfy Sándor Evangélikus Iskolából. A  harmadik helyet Szabó Dániel, Mészáros Botond és Bocskai Gábor szerezte meg a Révai Miklós Gimnáziumból. A nyertesek London útikönyvet és angol nyelvű kisregényeket kaptak.

Képek a Galériában

Fenntarthatósági Témahét

A Győri Szolgáltatási SZC Móra Ferenc Sportiskolai Általános Iskolája és Szakgimnáziuma ebben a tanévben is csatlakozott a Fenntarthatósági Témahét programsorozatához.

Az alsó tagozatos osztályok a szelektív hulladékgyűjtés témáját projekthét keretében, interaktív feladatokkal, csoportmunkákkal, kézműves foglalkozásokkal dolgozták fel. Az iskolában kihelyezett mini szelektív szigetek megismerését követően az iskola környékén található hulladékgyűjtő szigeteket is felkeresték a tanulók, ezzel is életszerűbbé tették az iskolában szerzett információkat.

A szakgimnázium kiemelt témaköre a klímaváltozás volt. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium Klímapolitikai Főosztályának munkatársa és a CliMates civil szervezet képviselője rendhagyó órák keretében tartott tájékoztatást az éghajlatváltozásról és a nemzetközi egyezményekről.

Ezt követően a fiatalok tárgyalás-szimuláció keretében próbálhatták ki azt, hogy hogyan zajlanak a nemzetközi tárgyalások: az országok szén-dioxid kibocsátásáról, az erdősítési programról, milyen finanszírozást tudnak felajánlani mások megsegítésére, mennyit kívánnak felhasználni saját ambíciójuk növelésére.

Kézműves foglalkozás keretében megismerkedtek a diákok a környezet-  és költségtudatos vásárlás lehetőségeivel is.

A témahét alkalmából elektronikai hulladékok gyűjtését hirdette meg a Diákönkormányzat.

A Jane Goodall Intézet számára a telefonok külön gyűjtőládába kerültek. A tanév végéig folytatódik a gyűjtés az esőerdők és gazdag élőviláguk védelmében.

Képek a Galériában

Fenntarthatósági Témahét

Iskolánk idén csatlakozott a Fenntarthatósági Témahét programsorozathoz. Ennek keretében diákjaink  hétfő délelőtt kézműves foglalkozáson vettek részt, melyet Horváthné Karácsonyi Katalin és Szövérfi Éva tanár vezetésével tartottunk.  Az óra során megismerkedtek a környezettudatos és költségtudatos vásárlás lehetőségeivel. A beszélgetés alatt bemutatásra került néhány lehetőség, hogyan vásároljunk gazdaságosan és csomagolásmentesen. Ötleteket is kaptak egy reggeli összeállításához. A foglalkozás további részében bevásárló táskák, szatyrok készültek. Megismerkedtek a szabás-varrás alapvető és gyakorlatias ismereteivel. A géppel varrás újdonság volt a tanulók számára, de hamar belelendültek és egymást támogatva készítették műveiket.

A hétfői kreatív varrás folytatásaként tanulóink péntek délelőtt felavathatták szatyrokat a győri piacon.  Kísérőjük volt Horváthné Karácsonyi Katalin biológia tanárnő és Hazler Mónika védőnő. A piacra többen, tudatosan készültek és hoztak edényeket, tasakokat is. A reggeli bevásárlás bátortalanságát hamar felváltotta a vidám hangulat. A szabtatok sajttal, zöldséggel, pékáruval és gyümölccsel teltek meg. A vásárlás végén a kimérős magárus bódét is meglátogattuk, ahol többek szeme felcsillant a kimért finomságok láttán. Az aszalt gyümölcsök, magvak jelentették a séta szempontját. Sajnos nem minden esetben tudtuk elkerülni a nejlon zacskók használatát, azonban ez a tapasztalatlanságunknak is köszönhető: Többen is most jártak először a piacon. Reméljük, kedvet kaptak diákjaink a kimért áruk vásárlásához!

 

A Fenntarthatósági Témahét során elektronikai hulladékok gyűjtését hirdettük meg. A szülők és diákok lelkesen kutatták át fiókjaikat egy-egy elavult vezeték, telefontöltő, fényképezőgép után. De volt, akinek a mikrohullám sütője érezte meg, hogy most van itt a csere ideje. A udvarban gyűlt még hűtő, tévé, billentyűzet és sok más elektronikai berendezés. Igaz, első alkalommal nem sikerült egy teljes teherautót megtöltenünk, mégis elégedettséggel zártuk az egy napos gyűjtést. A telefonok külön gyűjtőládába kerültek. A Jane Goodall Intézet számára gyűjtjük a tanév végéig, hogy ezzel esőerdőket és gazdag élővilágukat védjünk meg a tarvágástól, pusztulástól.

Köszönjük a szülők támogatását a gyűjtés során!

Képek a Galériában

28. oldal / 29

  • Első
  • Előző
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • Következő
  • Utolsó

Megvalósult Magyarország Kormányának támogatásával.

Nincsenek képek

Támogatja a Joomla!®