Kezdőlap
Járványügy
INTÉZKEDÉSI TERV A JÁRVÁNYÜGYI KÉSZENLÉT IDEJE ALATT
2020/2021. TANÉV
Intézményünk tanulói, diákjai, valamint pedagógusai és oktatói közvetve több ezer emberrel állnak napi szintű kapcsolatban. Ezért különösen fontosnak tartjuk, hogy mindent megtegyünk a hatékony koronavírus elleni védekezés érdekében.
Az eredményes védekezés érdekében felelősségteljes együttműködésre kérjük a kedves Szülőket is.
1. FELKÉSZÜLÉS A TANÉVKEZDÉSRE
· Intézményünkben alapos, mindenre kiterjedő fertőtlenítő takarítást végeztünk.
· A biztonságos környezetet rendszeres fertőtlenítő takarítással teremtjük meg.
2. INTÉZMÉNYÜNK LÁTOGATÁSA
· Intézményünket kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató tanuló, diák látogathatja.
· Kérjük a kedves Szülőket, hogy ha gyermeküknél tüneteket észlelnek, haladéktalanul gondoskodjanak orvosi vizsgálatról.
· A Szülő köteles Intézményünket értesíteni, ha a gyermekénél koronavírus-gyanú vagy igazolt fertőzés van.
· A tanítási órákon, foglalkozásokon a maszk viselése lehetséges, de nem kötelező.
· Amennyiben a védőtávolság nem tartható be a közösségi tereken, úgy az általános iskola felső tagozatában és a középiskolában az ott-tartózkodás idején javasolt a szájat és az orrot eltakaró maszk viselése.
3. EGÉSZSÉGÜGYI SZEMPONTBÓL BIZTONSÁGOS KÖRNYEZET KIALAKÍTÁSA
· Intézményünk bejáratánál vírusölő hatású kézfertőtlenítőt helyeztünk el. Ennek használata belépéskor kötelező.
· A tanulóknak, a diákoknak – a korosztálynak megfelelő szintű - részletes tájékoztatást adunk a személyes higiéne alapvető szabályairól. Megtanítjuk a köhögési etikettet: papírzsebkendő használata köhögéskor és tüsszentéskor, majd a használt zsebkendő szemetes kukába dobása, amelyet alapos kézmosás, esetleg kézfertőtlenítés követ.
Kérjük a kedves Szülőket, hogy hívják fel gyermekeik figyelmét ennek fontosságára, családi körben is fordítsanak kiemelt figyelmet ennek betartatására.
· Nagy figyelmet fordítunk az Intézmény tisztaságára: napi többszöri takarítás a termekben, a folyosókon és a szociális helyiségekben. A kézzel gyakran érintett felületek, a padlók és a mosható falfelületek vírusölő hatású szerrel való fertőtlenítésére.
4. ÉTKEZTETÉSRE VONATKOZÓ SZABÁLYOK
· Étkezések előtt és után kiemelt figyelmet fordítunk az alapos szappanos kézmosásra vagy kézfertőtlenítésre. A tanulók, a diákok esetében inkább javasolt a szappanos kézmosás.
· Az étkeztetést úgy szervezzük meg, hogy sorban állás esetén a védőtávolság betartható legyen.
· Fokozottan figyelünk az evőeszközök, tálcák stb. védett tárolására, a tanulók általi tapogatásának elkerülésére.
5. TANULÓI HIÁNYZÁSOK KEZELÉSE
· Ha a tanuló, a diák a vírusfertőzés szempontjából veszélyeztetett csoportba tartozik tartós betegsége vagy például immunszuprimált állapota miatt, erről orvosi igazolással rendelkezik, és azt bemutatja, esetleges hiányzását igazoltnak tekintjük.
· Igazolt hiányzásnak tekinthető továbbá, ha a tanuló, a diák hatósági karanténba kerül a részére előírt karantén időszakára.
· Ezen időszakban a tanuló, a diák az otthona elhagyása nélkül, a pedagógusokkal, az oktatókkal egyeztetett kapcsolattartási és számonkérési forma mellett részt vehet az oktatásban.
· A tanuló, a diák az Intézménybe – hasonlóan más megbetegedésekhez – kizárólag orvosi igazolással térhet vissza.
6. INTÉZKEDÉSEK FERTŐZÉSSEL ÉRINTETT INTÉZMÉNYEK ESETÉBEN
· Az esetleges tantermen kívüli, digitális munkarend Intézményi bevezetéséről az előzetes vizsgálatokat követően az Operatív Törzs dönt.
· A tanulók a tantermen kívüli, digitális munkarend elrendelését követő naptól az Intézményt oktatási célból nem látogathatják.
· Amennyiben Intézményünkben átmenetileg elrendelésre kerül a tantermen kívüli, digitális munkarend, a gyermekfelügyeletet a szülők támogatása érdekében megszervezzük.
· A gyermekfelügyelet során a gyermekétkeztetés biztosított.
NYOMATÉKOSAN KÉRJÜK A KEDVES SZÜLŐKET, HOGY CSAK HITELES FORRÁSBÓL TÁJÉKOZÓDJANAK: WWW.OKTATAS.HU
Iskolavezetés