Egy nap a kulisszák mögött

egynap2Iskolánk 9. B osztálya 2019. április 26-án részt vett a Győri Színház nyílt napján. Az egész napos rendezvény délelőtti eseményein voltunk jelen.

Programunk az újdonságnak számító színházi activity-vel kezdődött, amely során a színház munkatársai a közönség bevonásával színházi kifejezéseket fejtettek meg. A második helyezést elérő csoport kapitánya iskolánk tanulója, Szalai Mátyás volt. A játék után a tanulók betekintést nyertek a kulisszák mögé: megnézhették mit csinálnak a világosítók, hogyan készülnek a színpadi ruhák valamint a színészek parókái. Végül a színpadtechnikai show első részeként a takarásban történő gyorsöltözésnek voltunk tanúi, Utána Nagy Balázs művész úr a közönségből választott jelentkezővel - Simon Attila 11. B-s mórás diákkal -  elénekelte a Hungária együttes Hotel Menthol számát, majd a színház zenekarának előadásában néhány ismert zeneművet hallgattunk meg. A bemutató káprázatos fényshow-val és a tánckar produkciójával végződött.

Tanulóinkat lenyűgözte a színházi élet sokoldalúsága és a szenzációs bemutató.