Járványügy

INTÉZKEDÉSI TERV A JÁRVÁNYÜGYI KÉSZENLÉT IDEJE ALATT

2020/2021. TANÉV

Intézményünk tanulói, diákjai, valamint pedagógusai és oktatói közvetve több ezer emberrel állnak napi szintű kapcsolatban. Ezért különösen fontosnak tartjuk, hogy mindent megtegyünk a hatékony koronavírus elleni védekezés érdekében.

Az eredményes védekezés érdekében felelősségteljes együttműködésre kérjük a kedves Szülőket is.

1.      FELKÉSZÜLÉS A TANÉVKEZDÉSRE

·         Intézményünkben alapos, mindenre kiterjedő fertőtlenítő takarítást végeztünk.

·         A biztonságos környezetet rendszeres fertőtlenítő takarítással teremtjük meg.

2.      INTÉZMÉNYÜNK LÁTOGATÁSA

·         Intézményünket kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató tanuló, diák látogathatja.

·         Kérjük a kedves Szülőket, hogy ha gyermeküknél tüneteket észlelnek, haladéktalanul gondoskodjanak orvosi vizsgálatról.

·         A Szülő köteles Intézményünket értesíteni, ha a gyermekénél koronavírus-gyanú vagy igazolt fertőzés van.

·         A tanítási órákon, foglalkozásokon a maszk viselése lehetséges, de nem kötelező.

·         Amennyiben a védőtávolság nem tartható be a közösségi tereken, úgy az általános iskola felső tagozatában és a középiskolában az ott-tartózkodás idején javasolt a szájat és az orrot eltakaró maszk viselése.

3.      EGÉSZSÉGÜGYI SZEMPONTBÓL BIZTONSÁGOS KÖRNYEZET KIALAKÍTÁSA

·         Intézményünk bejáratánál vírusölő hatású kézfertőtlenítőt helyeztünk el. Ennek használata belépéskor kötelező.

·         A tanulóknak, a diákoknak – a korosztálynak megfelelő szintű - részletes tájékoztatást adunk a személyes higiéne alapvető szabályairól. Megtanítjuk a köhögési etikettet: papírzsebkendő használata köhögéskor és tüsszentéskor, majd a használt zsebkendő szemetes kukába dobása, amelyet alapos kézmosás, esetleg kézfertőtlenítés követ.

Kérjük a kedves Szülőket, hogy hívják fel gyermekeik figyelmét ennek fontosságára, családi körben is fordítsanak kiemelt figyelmet ennek betartatására.

·         Nagy figyelmet fordítunk az Intézmény tisztaságára: napi többszöri takarítás a termekben, a folyosókon és a szociális helyiségekben. A kézzel gyakran érintett felületek, a padlók és a mosható falfelületek vírusölő hatású szerrel való fertőtlenítésére.

4.      ÉTKEZTETÉSRE VONATKOZÓ SZABÁLYOK

·         Étkezések előtt és után kiemelt figyelmet fordítunk az alapos szappanos kézmosásra vagy kézfertőtlenítésre. A tanulók, a diákok esetében inkább javasolt a szappanos kézmosás.

·         Az étkeztetést úgy szervezzük meg, hogy sorban állás esetén a védőtávolság betartható legyen.

·         Fokozottan figyelünk az evőeszközök, tálcák stb. védett tárolására, a tanulók általi tapogatásának elkerülésére.

5.      TANULÓI HIÁNYZÁSOK KEZELÉSE

·         Ha a tanuló, a diák a vírusfertőzés szempontjából veszélyeztetett csoportba tartozik tartós betegsége vagy például immunszuprimált állapota miatt, erről orvosi igazolással rendelkezik, és azt bemutatja, esetleges hiányzását igazoltnak tekintjük.

·         Igazolt hiányzásnak tekinthető továbbá, ha a tanuló, a diák hatósági karanténba kerül a részére előírt karantén időszakára.

·         Ezen időszakban a tanuló, a diák az otthona elhagyása nélkül, a pedagógusokkal, az oktatókkal egyeztetett kapcsolattartási és számonkérési forma mellett részt vehet az oktatásban.

·         A tanuló, a diák az Intézménybe – hasonlóan más megbetegedésekhez – kizárólag orvosi igazolással térhet vissza.

6.      INTÉZKEDÉSEK FERTŐZÉSSEL ÉRINTETT INTÉZMÉNYEK ESETÉBEN

·         Az esetleges tantermen kívüli, digitális munkarend Intézményi bevezetéséről az előzetes vizsgálatokat követően az Operatív Törzs dönt.

·         A tanulók a tantermen kívüli, digitális munkarend elrendelését követő naptól az Intézményt oktatási célból nem látogathatják.

·         Amennyiben Intézményünkben átmenetileg elrendelésre kerül a tantermen kívüli, digitális munkarend, a gyermekfelügyeletet a szülők támogatása érdekében megszervezzük.

·         A gyermekfelügyelet során a gyermekétkeztetés biztosított.

NYOMATÉKOSAN KÉRJÜK A KEDVES SZÜLŐKET, HOGY CSAK HITELES FORRÁSBÓL TÁJÉKOZÓDJANAK: WWW.OKTATAS.HU

Iskolavezetés