Kezdőlap
Angol és német nyelvi verseny

Mosonmagyaróváron a Glück-iskola angol és német nyelvi versenyén a németes csapat 1. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Bakos Norbert, Krutilla Máté és Nyári Tamás 7.a. osztályos tanulók.
Felkészítő tanár: Aggné Magyar Csilla
Angolverseny

2022. november 16-án online rendezték meg az Országos angol tanulmányi verseny iskolai fordulóját, melyen a 7-8. osztályosok közül 7 tanuló vett részt: a 7. évfolyamból Szabó Kata (7.a), Kurcsics Amira (7.a), Márton Réka (7.b) és Jánosa Bendegúz (7.c), valamint a 8. évfolyamból Bogdán Lizett (8.a), Kerekes, Dominik Noel (8.c) és Szabó Dominik (8.b). Sajnos a Nyitott kapuk napja miatt többen hiányoztak a nyolcadikosok közül. Az eredményt január 12-én tették közzé a szervezők. A megyei fordulóba jutottak Bogdán Lizett és Kerekes Dominik Noel tanulók, amelyet 2023. március 2-án, szintén online rendeznek meg. Gratulálunk nekik és további szép eredményeket kívánunk a következő fordulóra!
Karácsonyi hangverseny

2022. december 15-én a felső tagozat énekkara karácsonyi hangversenyre hívta a Szivárvány Óvoda és az Erzsébet Liget Óvoda középső- és nagycsoportosait. 160 óvodás érkezett meghívásunkra.
Ezzel a kis műsorral régi hagyományt elevenített fel az énekkar.
Különös hangulatot, maradandó élményt adott a közös éneklés. A mellékelt képek ezen a programon készültek.
XXIX. Országos Történelem Tantárgyi Verseny
2022. december 7-én került sor iskolánkban a 7-8. évfolyamos tanulóknak meghirdetett XXIX. Országos Történelem Tantárgyi Verseny első, iskolai fordulójára.
A versenyzők közül első helyen végzett Szabó Dominik 8. b osztályos tanuló.
A megyei versenyen több tanuló is képviselheti iskolánkat, mivel elegendő pontszámot szereztek a megyei döntőbe jutáshoz.
Így iskolánkat a megyei fordulóban 2023. február 8-án Szabó Dominik 8. b, Pusztai Szabolcs 8. c, Kerekes Dominik Noel 8. c és Pintér Zétény 8. c tanulók képviselik.
A versenyre jó felkészülést kívánunk nekik!
Étkeztetési térítési díj befizetése

Tájékoztatás

Irány az olimpia! 2022

Iskolánk humán munkaközössége az idei tanévben megújult formában hirdette meg az Irány az olimpia! 2022 elnevezésű városi vetélkedőt. A három fős csapatok számára meghirdetett vetélkedőn a ménfőcsanaki Petőfi-iskola, az Enesei Általános Iskola, a Fekete-iskola, a Révai és a Móra csapatai versenyeztek egymással.
A jó hangulatú, izgalmakban bővelkedő versenyen az I. helyezést a Révai Miklós Gimnázium és Kollégium csapata nyerte. Gratulálunk a nyerteseknek és köszönjük a részvételt és a felkészülést a többieknek!
Jövőre újra várunk Titeket!
Irány az olimpia!
Asztalitenisz
Nagycenken rendezték meg az asztalitenisz diákolimpia megyei döntőjét. Az I-II. korcsoportban a lányok csapata az első, a fiúk pedig a második helyen végeztek. Az egyéni versenyben Szűcs Panna és Papp Benett is a dobogó legfelső fokára állhatott.
Eredményes versenyzést kívánunk a Kiskunfélegyházán megrendezésre kerülő országos versenyen is.
A csapatok tagjai:
Lányok: Kovács Kata 4.a, Szűcs Panni 4.a, Kozári Julianna 4.c
Fiúk: Horváth Olivér József 4.a, Horváth Olivér 4.c, Papp Benett 4.c

„Mi a pálya?” műszaki pályaválasztó fesztivál

2022. október 12-én a 8.b osztály osztályfőnökük vezetésével részt vett a Győrszentivánon rendezett „Mi a pálya?” műszaki pályaválasztó fesztiválon.
A fesztivál célja az volt, hogy élmény alapú elven keltsék fel a pályaválasztás előtt álló fiatalokban az érdeklődést a műszaki pálya iránt.
5. évfolyam kirándulása: „Álmok Álmodói 20” kiállítás

2022. 10. 14 –én az 5. évfolyam az osztályfőnökök szervezésében Budapestre utazott az „Álmok Álmodói 20” kiállításra, helyszíne a Millenáris Park. Egy élményalapú, interaktív kiállításon fedezhették fel, ismerhették meg és próbálhatták ki azokat a magyar találmányokat, amelyek a tudomány jelenbe vezető kanyargós útján igazi mérföldkövek voltak. Köszönjük a csoportot kísérő szülők lelkiismeretes segítségét!
