A Halotti Beszéd és a willendorfi vénusz

Hogyan születtek meg a művészetek? Hogyan keletkezett az irodalom? Miért lehetett már messziről érezni a római szenátorok közeledését? Mikor és miért fürödtek mindössze évente egyszer az emberek?  Mikor hordtak fűzőt és magas sarkú cipőt a férfiak? Mikor sminkelték magukat? Mikor volt higiéniai követelmény a lovon vagy hintón közlekedés?

Ezekre és hasonló kérdésekre kaphatott választ az a 66 versenyző, aki részt vett az iskolai irodalomtörténeti – szövegértési vetélkedőn.  Három forduló feladatait oldották meg nagy lelkesedéssel és nemegyszer 100 százalékos (!) teljesítménnyel a gyerekek.

A helyezések:

1. a 8.a osztály csapata

2. a 8.b osztály csapata

3. a 7.a osztály csapata

4. a 6.c osztály csapata (az 5-6.-os korosztály 1. helyezettje)

Jövőre újra találkozunk!

Horváth Andrea (szervezőtanár)

Bővebben: A Halotti Beszéd és a willendorfi vénusz

Mórások írásai a Kisalföldben

Középiskolások írásai is megjelennek novemberben lapunkban, ugyanis pályázatot hirdettünk megyénk diákjainak.

A Sajtó és Tanulás programra négy iskola tanulói neveztek be.

Farkas Szilvia